Однак місцевих добровольців було небагато – на 8 травня було тільки 16 осіб, і тому було вирішено залучити учасників Майдану. Так, після прибуття колони легковиків із Києва на 10 травня батальйон налічував 100 осіб.
Тоді ж була сформована структура батальйону:
* підрозділ «Холодний Яр», що складавься переважно з уродженців Черкаської області;
* рота «Захід» (командир Лапін Ігор Олександрович «Зола»);
* афганська рота (командир «Івжик»);
* волинська рота (командир «Тайм»);
* автомобільний взвод (командир «Рембо»);
* "золота" рота (командир Піскіжов Олександр (позивний «Італієць»).
Девіз на момент створення – «Ми прийшли перемогти і розійтися по домівках!». Згодом на шевроні з’явився новий девіз: «З нами Бог!» З часом з`явилась назва «Айдар» – від луганської річки. Завданнями батальйону було патрулювання доріг Луганщини, операції з виводу цивільного населення з окупованих територій, розвідка, коректування вогню та інші окремі штурмові завдання, звільнення населених пунктів від бойовиків у взаємодії з підрозділами Збройних сил України.
Батальйон проявив себе у боях за північні та центральні райони Луганщини. Під час президентських виборів забезпечував порядок на виборчих дільницях Старобільщини, зокрема під Новоайдаром. Серед інших помітних подій відомо, що «Айдар» брав активну участь у визволенні міста Щастя, яке 14 червня 2014 року перейшло під повний контроль української влади.
Під час звільнення Щастя, за даними батальйону «Айдар», за підсумками спецоперації ліквідовано 58 бойовиків. 17-18 червня батальйон провів кілька військових операцій, не узгоджених із керівництвом АТО. 15 липня бійці батальйону виявили в районі селища Металіст Луганської області у замаскованому бункері та затримали 18 терористів із спецпідрозділу «Дон», які охороняли військову частину. Також цього дня на дачі народного депутата від КПУ, що в селі Стукалова Балка під Луганськом, бійці батальйону виявили арсенал зброї і боєприпасів.
20 липня розвідники «Айдара» увійшли до міста Рубіжного та вступили в бій із сепаратистами, знищили один із п’яти ворожих броньованих джипів. Після прибуття 51-ї бригади батальйон прорвався до Сєвєродонецька. Також бійці «Айдару» обійшли зі сходу та відрізали від підтримки бойовиків із боку Донецька-Дебальцевого-Алчевська селища Олександрівськ і Ювілейне. У ході боїв було знищено розрекламоване сепаратистами бандформування «Восток», що контролювало селище та вело обстріл Луганська з поля місцевого стадіону «Шахтар». Батальйон також зазнав втрат – загинули п’ятеро бійців. Батальйон не відступив і дочекався підмоги, після чого продовжив наступ на Георгіївку. Бійці закріпились на трасі Луганськ – Лутугине в районі моста через річку Вільхівку й деблокували аеропорт. Наступ колони бойовиків, які вирушили з Лутугиного, відбили «айдарівці» та десантники з 80-ї окремої аеромобільної бригади.
21 липня пішим маршем і на легкових машинах батальйон перерізав магістраль, зайняв оборону та, дочекавшись підходу мотострілків і танків, рушив далі на південь. Цього дня бійцями батальйону був затриманий один із помічників міністра оборони самопроголошеної держави Південна Осетія Тамерлан Єналдієв. Протягом 20-27 липня бійці батальйону звільнили п’ять населених пунктів, три автомагістралі й одну залізничну лінію.
Водночас «Айдар» зазнав значних втрат – так, у ніч проти 28 липня загинуло 12 і поранено 10 бійців батальйону. У вереснi 2014 року 24-й БТрО був переформатований у 24-й окремий штурмовий батальйон «Айдар» Сухопутних військ Збройних сил України.
Військовий експерт Михайло Жирохов про війну та майбутне Донбасу. Чи змінилася за 3 роки тактика ведення війни в зоні проведення антитерористичної операції? Звичайно. І кардинальним чином. Якщо після підписання «Мінську-1» у вересні 2014 року наші вій...
То, что большая часть помощи, которую предоставляет Россия «молодым республикам», оседает тем или иным способом в карманах так называемых лидеров уже давно не секрет. То, что большая часть помощи, которую предоставляет Россия «молодым республикам», осе...