Добровольці "гібридної війни". Батальон МВС "Чернігів"

З початком протистояння на Донбасі розпочалося формування різноманітних добровольчих формувань. У структурі МВС це були зведені спецпідрозділу, які формувалися з громадських активістів з метою зупинити політичну дестабілізацію в регіонах.


Як правило основою таких батальйонів стали добровольці з «Самооборони Майдану». Так було і в Чернігові, де такий батальйон стали формувати на базі 14-ї сотні Самооборони Майдану «Вільні Люди».

Як згадує тепер Віталій Костюченко (станом на вересень 2014 року — заступник командира батальйону): «Коли я вже ходив від намету до намету й агітував хлопців, то спочатку мене просто посилали. Казали, як можна стати на сторону тих, хто ще вчора по нас стріляв…»

Його спогади дополняє сотник, а потім комбат Роман Пицків: «Саме створення батальйону було нелегким. Я отримав завдання зібрати людей. Була вказівка від Андрія Парубія організовувати людей з Самооборони, я взяв хлопців з Майдану, тих, хто не пішов в Нацгвардію. Ми приїхали в Чернігів, там дали приміщення стареньке і почали процес навчання». Всього таких добровольців на той час було 30.

Вже 13 травня 2014 року перші 46 спецпризначенців після десятиденної підготовки в урочистій атмосфері склали присягу, одержали зброю та посвідчення спеціальних співробітників міліції. Бійці батальйону розпочали свою діяльність з патрулювання вулиць обласного центру. Але ситуація на Донбасі було дуже загрозливою і незабаром бійці були відправлені на Луганщину. Першим бойовим завданням була зачистка Кремінної, потім були реальні бойові дії, коли разом з військовими чернігівські міліціонери брали участь в звільненні міста Рубіжне. Далі було дуже багато бойової роботи – це перш за все зачистка прифронтових території — Сєвєродонецька, Лисичанська, Красного Яру та Вегунки Жовтневого району м. Луганськ та смт. Станиця Луганська та контроль блок-постів у близькому тилу військ.

Зі слів комбата Пицківа: «Ми йдемо слідом за армією та займаємося зачисткою небезпечних об’єктів. Знаходимо тих, хто підтримував сепаратистів грошима, постачав їх формою та продуктами. У багатьох з них виявляємо зброю та боєприпаси. За час існування батальйону ми передали в СБУ понад сорок осіб».

У листопаді–грудні 2014 року «Чернігів» перебував в районі Станиці Луганській. 21 грудня 2015 року чергова ротація бійців спецбатальйону «Чернігів» вирушили в зону бойових дій на Донбасі будучи вже в складі новоствореної Національної поліції. Нині батальйон переформатований у роту.


Опублікував: Михайло Жирохов
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Я думаю, серйозних змін у ситуації на Донбасі найближчим часом чекати не варто - військовий експерт

четвер, 14 вересень 2017, 8:58

​Військовий експерт Михайло Жирохов про війну та майбутне Донбасу. Чи змінилася за 3 роки тактика ведення війни в зоні проведення антитерористичної операції? Звичайно. І кардинальним чином. Якщо після підписання «Мінську-1» у вересні 2014 року наші вій...

​Как лидеры "недореспублик" разворовывают гуманитарную помощь

вівторок, 4 липень 2017, 1:00

То, что большая часть помощи, которую предоставляет Россия «молодым республикам», оседает тем или иным способом в карманах так называемых лидеров уже давно не секрет. То, что большая часть помощи, которую предоставляет Россия «молодым республикам», осе...