​Кримська одіссея дніпровських десантників

Дуже важко переоцінити роль десантників 25-ї окремої повітряно-десантної бригади під час першого періоду війни на Донбасі. Однак мало хто знає, що розвідувальна рота бригади був єдиним підрозділом ВСУ, який вийшов зі зброєю з Криму в березні 2014 року.

14 лютого 2014 року бійці роти (в кількості 80 осіб) згідно з навчальним планом підготовки вирушила на Ангарській полігон Збройних сил України у селище Перевальне (Крим).

Відбулись навчання разом з підрозділами берегової оборони ВМС України, однак у Києві вибухнула Революція Гідності. Фактично ніхто не знав що робити, однак десантники отримали наказ переміститися з полігону до казарм 36-ї бригади берегової охорони.

Зранку 5 березня Перевальне було блоковано російськими десантниками 31-ї окремої десантно-штурмової бригади з Ульяновська. Командир бригади ультимативно затребував здати зброю до зброярень, а бойову техніку поставити у сховища. На російські вимоги розвідники відповіли жорсткою відмовою і пригрозили застосувати зброю в разі несанкціонованого проникнення на територію частини.

На даний ультиматум офіцер 25-ї повітряно-десантної бригади підполковник Микола Палас відповів, що у нас достатньо вогневих засобів і боєприпасів для відбиття атаки. — «Якщо наше подальше опір буде неможливим, — то ми висадимо в повітря техніку, себе і вас!» Після такої заяви, питання про складання зброї і бойової техніки дніпропетровських десантників, ніхто більше не піднімав. За короткий час вони підготували вогневі позиції, організовано цілодобове патрулювання території.

Розв`язка наступила 21 березня, коли російські військовослужбовці провели демонстративні дії з висуванням на вихідні позиції для атаки. Протистояння і війна нервів тривали три доби, весь цей час українські розвідники зі зброєю в руках щохвилини очікували штурму. Однак росіяни, попри гру м’язами, так і не відважилися на нього.

Вранці 24 березня російський офіцер повідомив, що прийняте політичне рішення й десантників випускають на материкову частину України зі зброєю, технікою та боєприпасами.

Фактично під конвоєм росіян дніпровці вийшли з Криму, але повернутися на місце своєї постійної дислокації і відпочити десантникам тоді не судилося. Разом з іншими підрозділами бригади розвідувальна рота була перекинута на південь Донецької області для прикриття ділянки українсько-російського кордону. Там вона й зустріла початок антитерористичної операції.


Опублікував: Михайло Жирохов
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Я думаю, серйозних змін у ситуації на Донбасі найближчим часом чекати не варто - військовий експерт

четвер, 14 вересень 2017, 8:58

​Військовий експерт Михайло Жирохов про війну та майбутне Донбасу. Чи змінилася за 3 роки тактика ведення війни в зоні проведення антитерористичної операції? Звичайно. І кардинальним чином. Якщо після підписання «Мінську-1» у вересні 2014 року наші вій...

​Как лидеры "недореспублик" разворовывают гуманитарную помощь

вівторок, 4 липень 2017, 1:00

То, что большая часть помощи, которую предоставляет Россия «молодым республикам», оседает тем или иным способом в карманах так называемых лидеров уже давно не секрет. То, что большая часть помощи, которую предоставляет Россия «молодым республикам», осе...